Honitba

Myslivost

Vážení hosté,

penzion Dobré Časy má k dispozici honitbu jménem Remíz, která je součástí krásného lesního komplexu zvaného Dubovice. Výměra honitby je více než tisíc hektarů a její součástí jsou i louky a několik rybníků. Vzdálenost honitby od penzionu je 10 Km a je výborně zazvěřená. V naší honitbě je zastoupeno mnoho druhů, pro Jižní Čechy typické zvěře. Je zde velmi hojná zvěř černá a srnčí. Srnčí zvěř dosahuje velmi silných trofejových hodnot, v posledních letech zde bylo uloveno mnoho medailových srnců. Je zde i zvěř jelení a mufloní. Ze škodné potom hlavně liška a jezevec.

Rozhodli jsme se umožnit hostům penzionu z řad myslivců pobyt zpestřený nevšedním loveckým vyžitím od jara do zimy. Vaše rodiny se mohou věnovat svým zájmům a všichni budete spokojeni.


Kromě klasického lovu na čekané z posedu, jsou v podzimních a zimních měsících pořádány naháňky na zvěř černou a škodnou zákonem povolenou.

V honitbě velmi intenzivně přikrmujeme a proto je zde zvěř ve velikých počtech. Ulovení černé zvěře je tedy hlavně na podzim v  zimě i na jaře, kdy je soustředěná v lesních porostech, více než pravděpodobné.

V případě zájmu o poplatkový lov srnců si raději zarezervujte pobyt a lov s dostatečným předstihem před zahájením lovu, nejlépe pak ještě v zimě. Poplatkový lov medailové mufloní zvěře jsme schopni zajistit i ve spřátelených revírech v okolí hradu Landštejn, cca 25Km vzdáleném. Zde jsou k dispozici berani medailových hodnot a každoročně se zde loví několik zlatých beranů. Jsme schopni zajistit i poplatkový lov zvěře dančí i jelení.

 

V případě zájmu o lovecké pobyty vzneste při objednávce pokoje požadavek na zajištění loveckého programu pro hosta/hosty. Před objednávkou přihlédněte k zákonem povolené době lovu jednotlivých druhů zvěře. Většina trofejové zvěře se loví srpen až prosinec, srnci 15. květen až 30. září. Černá se loví celoročně /sele a lončák/. Nepochybujeme, že myslivci doby lovu znají.:-)

Host, který má zájem lovit v našem revíru musí mít:

  • platný lovecký lístek,
  • zaplacenou pojistku,
  • zbrojní průkaz.

Zapůjčení kulovnice je po dohodě možné.

Objednávky a další informace:

Honitba