Farma


Minulost

První zmínky o objektu, z něhož penzion vznikl, jsou v archivu na zámku Jindřichův Hradec datovány již koncem 15. století. Tehdy sloužil mlýn k výrobě papíru pro Jindřichův Hradec a jeho tehdejší vrchnost. Papír byl vyráběn z hadrů, které měl právo tehdejší provozovatel vykupovat nejen v Jindřichově Hradci, ale i v dalších městech a vesnicích v regionu jižní Čechy. Jak ubíhal čas, měnili se majitelé i způsoby využití. Co Jindřichův Hradec a vrchnost žádali, papír nebo mouku.

Současnost

V roce 2006 byl kolaudován penzion a restaurace DOBRÉ ČASY. Nejmoderněji zařízená kuchyně a stylová restaurace s nabídkou, která uspokojí nejnáročnější milovníky zvěřiny, ryb a ostatních tradičních jídel. Stolovat můžete i na terase restaurace, přímo nad řekou, s výhledem na jez a skálu, na níž psal Karel Čapek svůj román Krakatit. Jistě si nevybral tento krásný kout Jindřichova Hradce náhodou.

Ubytování Jindřichův Hradec je komorní, ve stylových 2 lůžkových pokojích nebo 3 až 4 lůžkových apartmánech, vybavených sprchou, WC, televizí, připojením na recepci, telefonem a internetem. Celkový počet lůžek je 28. Nečeká Vás tedy rušný hotel, ale klidné a pohodové ubytování Jižní Čechy. Právě toto místo by měli preferovat lidé, kteří mají rádi klid a perfektní zázemí pro své ubytování . Takové podmínky ubytování budete jen těžko hledat v centru Jindřichova Hradce,

Přesto, že je náš penzion umístěn na samotě, dostanete se autem za 3 minuty do centra Jindřichova Hradce. Pěšky či na kole Vám to bude trvat o pár minut déle. Velmi blízko naleznete spoustu dalších jihočeských památek, a přírodních krás jižních Čech.

Máte-li zájem vyzkoušet něco nového, kde se budete cítit dobře, rádi Vás přivítáme v penzionu a restauraci DOBRÉ ČASY – ubytování Jindřichův Hradec - penzion jižní Čechy.

Chcete vědět jak se k nám dostanete?

Další informace:

 

Farma